Mit. Zawsze będę zdrowy tak jak dziś. Poprzedni
mit
Następny
mit
Wiecznie młodym można być... ale niestety tylko duchem. Dbając codziennie o nasze zdrowie i kondycję, możemy oczywiście zmniejszać ryzyko pojawienia się problemów ze zdrowiem. Ale na wszystko nie mamy wpływu, a życie potrafi zaskakiwać. Aż 40% z nas zna kogoś, kto jest lub był poważnie chory1.
Lepiej więc pomyśleć o tym i zabezpieczyć się, zanim choroba się pojawi, żeby w takim przypadku móc się skupić na leczeniu, a nie na tym, jak zdobyć potrzebne na to pieniądze.

Co nam najczęściej zagraża?


Rak

Niestety, statystyki nie nastrajają optymistycznie. Wzrasta nie tylko liczba nowych zachorowań spowodowanych nowotworami, ale także liczba zgonów. W 2013 r. nowotwory były przyczyną ponad 24% zgonów2. A według raportu Światowej Organizacji Zdrowia liczba chorych na raka wzrośnie aż o 70% w ciągu najbliższych 20 lat3. Pamiętaj, że zdrowy tryb życia i profilaktyka pomagają w zwalczaniu przyczyn nowotworów.

Serce

Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów w Polsce oraz wiodącą przyczyną okresowej niezdolności do pracy. W 2011 r. z powodu chorób układu krążenia zmarło ponad 90 tys. kobiet i blisko 80 tys. mężczyzn, co stanowi odpowiednio 40% i 51% wszystkich przyczyn zgonów w Polsce4.

Otyłość

Siedzący tryb życia, brak czasu na aktywność fizyczną, stres i wszechobecna, przetworzona przemysłowo żywność odpowiadają również za to, że coraz większej liczbie osób doskwiera otyłość. Już ponad 20% dzieci w wieku szkolnym ma nadwagę. A wśród dorosłych statystyki są jeszcze gorsze – problem ten dotyczy odpowiednio aż 64% mężczyzn i 49% kobiet5. Otyłość prowadzi z kolei do licznych powikłań, m.in. tych związanych z układem krążenia.

Groźne wirusy i bakterie

Wiele osób nie wie, że nawet po zwykłej grypie powikłania mogą okazać się groźne w skutkach. Zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mózgu i opon mózgowych – to najpoważniejsze z nich.

Zasiłek?


Od marca 2014 r. najniższe świadczenie z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi zaledwie 648 zł6. Taka kwota z pewnością nie wystarczy na przeżycie, nie wspominając o pokryciu kosztów leczenia...

Nie czekaj!

Umów się z nami na niezobowiązujące spotkanie w wybranym przez Ciebie miejscu i czasie.

Skontaktuj się z nami

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła