Mit. Zawsze będę zdrowy tak jak dziś. Poprzedni
mit
Następny
mit
Wiecznie młodym można być... ale niestety tylko duchem. Dbając codziennie o nasze zdrowie i kondycję, możemy oczywiście zmniejszać ryzyko pojawienia się problemów ze zdrowiem. Ale na wszystko nie mamy wpływu, a życie potrafi zaskakiwać. Aż 39% z nas zetknęło się z poważną chorobą wśród bliskich1.
Lepiej więc pomyśleć o tym i zabezpieczyć się, zanim choroba się pojawi, żeby w takim przypadku móc się skupić na leczeniu, a nie na tym, jak zdobyć potrzebne na to pieniądze. Niestety aż 44% Polaków twierdzi, że nie zachoruje, a jeśli już o tym myślą to ich obawy dotyczą w zdecydowanej większości zachorowania na nowotwory2. Jednak według oficjalnych danych to choroby układu krążenia są najczęściej występującymi dolegliwościami3.

Co nam najczęściej zagraża?


Rak

Niestety, statystyki nie nastrajają optymistycznie. Aż 65% Polaków obawia się choroby nowotworowej4, a wzrasta nie tylko liczba nowych zachorowań spowodowanych nowotworami, ale także liczba zgonów. Według Krajowego Rejestru Nowotworów rak co roku diagnozowany jest u ponad 150 tys. Polaków5. A według raportu Światowej Organizacji Zdrowia na świecie liczba chorych na raka wzrośnie aż o 70% w ciągu najbliższych 20 lat6. Pamiętaj, że zdrowy tryb życia i profilaktyka pomagają w zwalczaniu przyczyn nowotworów.

Serce

Choroby układu krążenia są główną przyczyną śmierci Polaków w wieku 25-64 lat7. Każdego dnia to aż 45% wszystkich zgonów8. Niestety tylko 6% Polaków zdaje sobie z tego sprawę9. W 2013 roku w wyniku chorób układu krążenia zmarło 95 tys. kobiet i ponad 82 tys. mężczyzn, w tym na zawał serca 15 tys. osób.10.

Otyłość

Spożycie produktów wysokoenergetycznych, brak aktywności fizycznej oraz przetworzona żywność w znaczący sposób wpływają na zwiększającą się liczbę osób z nadwagą i otyłością. W Polsce otyłość dotyka 64% mężczyzn i 49% kobiet. Aktualnie co piąte dziecko w wieku szkolnym boryka się z nadwagą lub otyłością.11. Szacuje się, że do 2030 roku co trzecia osoba dorosła w Polsce będzie otyła12. Nadwaga i otyłość prowadzą do licznych powikłań, m.in. tych związanych z układem krążenia.

Groźne wirusy i bakterie

Wiele osób nie wie, że nawet po zwykłej grypie powikłania mogą okazać się groźne w skutkach. Zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie mózgu i opon mózgowych – to najpoważniejsze z nich.

Zasiłek?


Od 1 marca 2017 roku najniższe świadczenie z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi zaledwie 750 zł13. Taka kwota z pewnością nie wystarczy na przeżycie, nie wspominając o pokryciu kosztów leczenia...

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu! Wypełnij formularz, a nasz Konsultant oddzwoni do Ciebie!

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu