Mit. Ubezpieczenie na życie to strata pieniedzy Poprzedni
mit
Następny
mit
No tak, przecież Tobie nic się nie stanie, prawda?... Tylko że my pomyśleliśmy również o sytuacji, że może jednak...
Ubezpieczenie oszczędnościowe to ubezpieczenie na życie i dożycie. To oznacza, że w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej wyznaczone przez nią osoby otrzymają pieniądze, które pozwolą im żyć dalej na zbliżonym poziomie, spłacić kredyt mieszkaniowy itp. Ale nawet jeśli żadna tragedia ubezpieczonemu się nie przydarzy, to na koniec okresu umowy również wypłacimy mu pieniądze!
Innymi słowy, nasza oferta łączy w sobie ubezpieczenie na życie z programem systematycznego oszczędzania. Czy można sobie wyobrazić bardziej wszechstronne zabezpieczenie przyszłości dla każdej odpowiedzialnej osoby?

3 powody, dla których warto kupić ubezpieczenie na życie


Ubezpieczenia na życie cieszą się wzrastającą popularnością1. Jeżeli nadal masz wątpliwości, poznaj najważniejsze powody, dla których warto kupić polisę:

1. Stabilność finansowa dla bliskich osób

Ubezpieczenia na życie stanowią ochronę finansową, dzięki której – w razie śmierci ubezpieczonego – uposażeni otrzymują wysoką sumę świadczenia. Środki te mogą pozwolić na utrzymanie poziomu życia w tak trudnej sytuacji.

2. Zabezpieczenie finansowe zobowiązań

Polisa na życie może być też zabezpieczeniem takich zobowiązań, jak kredyt mieszkaniowy czy inne kredyty, zaciągnięte przez ubezpieczonego. W przypadku śmierci osoby, która je zaciągnęła, obowiązek ich spłaty ciąży przecież na jego najbliższych. Bez zabezpieczenia w postaci świadczenia z umowy ubezpieczenia może to być bardzo trudne bądź niemożliwe. A z pewnością spłata przyczyni się do znacznego pogorszenia i tak już bardzo ciężkiej sytuacji rodziny zmarłej osoby.

3. Dodatkowe środki na leczenie czy rehabilitację

Polisa może obejmować również wiele zdarzeń związanych ze stanem zdrowia osoby ubezpieczonej, np. poważne choroby czy uszczerbki na zdrowiu nie tylko będące następstwem nieszczęśliwego wypadku. W takim przypadku ubezpieczony otrzyma dodatkowe środki, niezbędne do przeprowadzenia leczenia czy rehabilitacji, pozwalającej na szybszy powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Polisa na życie z planem oszczędzania – to się opłaca


Poza „tradycyjnym” ubezpieczeniem na życie w Prudentialu oferujemy również ubezpieczenia na życie połączone z planem oszczędzania na przyszłość dziecka, emeryturę lub dowolny inny cel.

Dodatkowe korzyści z takiej oferty to:

Gwarantowana kwota wypłaty

Wykupienie polisy na życie wraz z planem systematycznego oszczędzania nie wiąże się z żadnym ryzykiem. W momencie podpisywania umowy otrzymujesz gwarancję minimalnej kwoty, jaką dostaniesz na koniec okresu jej trwania. (Oczywiście jednocześnie przez cały okres trwania umowy Twoja rodzina jest zabezpieczona na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło).

Gwarancja zwrotu wpłaconych składek

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z takiej opcji, będziesz mieć pewność, że na koniec umowy otrzymasz nie mniej niż suma wszystkich wpłaconych składek. W ten sposób zwiększasz gwarancję stabilności swoich oszczędności, uzyskując dodatkowo ochronę ubezpieczeniową.

Brak podatku

Według obowiązujących przepisów prawa wypłata środków w ramach polisy na życie (w tym połączonej z planem systematycznego oszczędzania) zwolniona jest z podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki)2. Dzięki temu po zakończeniu umowy otrzymasz środki, które nie będą pomniejszone o 19% wartości, jak w przypadku wielu dostępnych na rynku rozwiązań finansowych.

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła