Mit. Przecież zrobię to jutro. Poprzedni
mit
Następny
mit
Czy aby na pewno? To naturalne, że chętniej skupiamy się na sprawach łatwych i przyjemnych, a to, co naprawdę ważne, ale wymagające wysiłku, odkładamy na przysłowiowe „jutro”. To właśnie prokrastynacja.

Jednak odwlekanie połączone z wyrzutami sumienia, że pewne rzeczy nie zostały jeszcze zrobione, boli dwa razy bardziej, niż podjęcie działania tu i teraz. Pomyśl tylko – prędzej czy później i tak trzeba będzie się nimi zająć.

Co więcej, upływający czas działa na Twoją niekorzyść. Wczesne i regularne odkładanie małych kwot nie jest aż tak dotkliwe dla domowego budżetu, a zgromadzone środki można przeznaczyć na realizację planów czy emeryturę. Im wcześniej podejmiesz decyzję o oszczędzaniu, tym mniejszym comiesięcznym wysiłkiem osiągniesz zamierzony cel – będziesz miał więcej czasu, aby zebrać kapitał, a gromadzone środki dłuższy czas, aby procentować.

Lepiej zrobić dziś, co masz zrobić jutro


Istnieje prosty sposób na to, jak nie znaleźć się wśród 80% Polaków1, których dotyczy zjawisko prokrastynacji. Przekonaj się, ile możesz zyskać, podejmując decyzję dotyczącą Twojej emerytury teraz, a nie później.

OBLICZ
... zł

tyle musisz odkładać miesięcznie, jeśli zaczniesz oszczędzać dziś

... zł

tyle musisz odkładać miesięcznie, jeśli zaczniesz oszczędzać za

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu! Wypełnij formularz, a nasz Konsultant oddzwoni do Ciebie!

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu