Mit. Państwo da mi dobrą emryturę. Poprzedni
mit
Następny
mit
Niestety, nie jest tak dobrze. Według obecnych prognoz1 nasze emerytury w przyszłości wyniosą ok. 1/3 ostatniej pensji (nie tej najwyższej w karierze, tylko ostatniej przed przejściem na emeryturę). I to pod warunkiem, że wcześniej pracowaliśmy na podstawie umów, od których były odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Dziś średnia emerytura to ok. 1700 zł netto2, a według prognoz w przyszłości emerytury będą coraz niższe, nie wyższe.

Emerytura = 1/3 ostatniej pensji

Nieważne, ile zarabiamy, zawsze będzie nam mało. Bo wakacje, zachcianki, prezenty, bo coś się zepsuje i trzeba wymienić na nowe. Każdy lubi żyć na w miarę dobrym poziomie, a do tego trzeba środków, czyż nie? Zatem podziel swoją pensję na trzy i pomyśl, że za tyle będziesz funkcjonować nawet przez 20 lat! 

Tylko 2 pracujących na jednego emeryta

Według danych GUS dziś na każdego emeryta przypadają 3 osoby pracujące, a i tak ich składki emerytalne nie wystarczają na wypłacane emerytury. A za 35 lat osoby po 65. roku życia mają stanowić ponad 30% społeczeństwa! I na każdą taką osobę nie będą przypadać nawet dwie osoby pracujące...

Chwila prawdy


Wpisz, ile zarabiasz, aby obliczyć swoją przyszłą szacunkową emeryturę:

 

Wyobraź sobie swoje życie na emeryturze i zaznacz związane z nim potrzeby:

Czy kwota Twojej emerytury wystarczy na wszystkie potrzeby?

Suma Twoich miesięcznych wydatków
3000
3 Twoja szacunkowa miesięczna emerytura
1000
Twoja przyszłość rysuje się nieciekawie.

Dbaj o przyjaciół i o dobre wychowanie dzieci, bo możliwe, że okażą się jedynym ratunkiem na emerytalne dni. Oczywiście możesz także zrezygnować z życia, jakie planujesz wieść na emeryturze, i znacznie ograniczyć wydatki – może wtedy jakoś uda się związać koniec z końcem... Ale może lepiej już teraz zrobić plan i zadbać o swoją przyszłość?...

Ciężkie czasy nadchodzą, a Ty jesteś średnio gotowy.

Może będzie Cię stać na prywatną wizytę u specjalisty, ale marzenia o podróży dookoła świata lepiej sobie odpuścić. Jeśli nie chcesz z niczego rezygnować – zaplanuj emeryturę już teraz. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym większą kwotę zgromadzisz. I może uda się spędzić jesień życia bez ograniczania się tylko do najpotrzebniejszych rzeczy.

Wygląda na to, że należysz do tej grupki osób, których przyszłość nie rysuje się w bardzo ciemnych barwach.

Trzymamy kciuki, żebyś nigdy nie musiał sobie niczego odmawiać. Ale co będzie, jeśli coś pójdzie nie tak? Czy masz pewność, że zawsze będziesz dobrze zarabiać? A co, jeśli w przyszłości politycy postanowią przeorganizować system emerytalny na Twoją niekorzyść? Zawsze warto być przygotowanym. Lepiej zadbaj z nami o lepszą przyszłość dla siebie i bliskich.

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu! Wypełnij formularz, a nasz Konsultant oddzwoni do Ciebie!

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu