Mit. O emeryturze mogę pomyśleć później. Poprzedni
mit
Następny
mit
Nie do końca, bo każdy dzień przybliża Cię do emerytury, czy tego chcesz, czy nie. Jeśli zaczniesz odkładać już dziś, małymi krokami możesz uzbierać tyle, by godnie przeżyć na emeryturze nawet 20 lat1. Zobacz poniżej, ile tracisz przez opóźnianie decyzji o oszczędzaniu.

Skłonność do odwlekania

To zupełnie normalne, że wolimy odczuwać korzyść tu i teraz. Szczególnie, że codzienne sprawy i problemy są nam bliższe niż te dalekie i nieokreślone. Pamiętajmy jednak, że nasza percepcja czasu bywa złudna. Lepiej nie odkładać na później tego, co można rozwiązać dziś.

Niepotrzebne ryzyko

Im wcześniej zaczniesz oszczędzać na emeryturę, tym mniej będzie Cię to kosztowało. Dosłownie i w przenośni. Dosłownie, bo osiągniesz swój cel kosztem mniejszych wyrzeczeń – regularne odkładanie małych kwot jest mniej dotkliwe dla domowego budżetu. A w przenośni, bo będziesz spokojny o swoją przyszłość – bez obaw i wyrzutów sumienia skupisz się na tym, co dziś dla Ciebie najważniejsze.

Im wcześniej, tym lepiej


Każdy dzień nieoszczędzania to finansowa strata dla emerytury. Sprawdź, jak bardzo odwlekanie decyzji o oszczędzaniu działa na Twoją niekorzyść.

20 lat

Musisz odkładać miesięcznie

... zł

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu! Wypełnij formularz, a nasz Konsultant oddzwoni do Ciebie!

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu