Mit. Na emeryturze moje potrzeby będą mniejsze. Poprzedni
mit
Następny
mit
Czyżby? Nawet jeśli przyszłość zweryfikuje nasze potrzeby, nie znaczy to, że na emeryturze będziemy wydawać mniej.
Chyba nie planujesz przeprowadzki na emeryturze do lasu, żeby jeść to, co zerwiesz z drzewa? A do obecnych kosztów życia, takich jak dom czy mieszkanie, jedzenie, komunikacja, rachunki, wyjazdy itp., dojdą wyższe koszty leków i leczenia, prezenty dla wnuczków...
A do dyspozycji możemy mieć tylko 1/3 ostatniej pensji (lub nawet mniej), bo według prognoz1 tyle wyniesie nasza przyszła emerytura. Sprawdź poniżej, czy taka suma na wszystko wystarczy.

Projekt: emerytura


Pewna emerytura wymaga dobrego planowania. Sprawdź, na co będzie Cię stać2!

 
Suma Twoich miesięcznych wydatków
3000
3 Twoja szacunkowa miesięczna emerytura
1000
Twoja przyszłość rysuje się nieciekawie.

Dbaj o przyjaciół i o dobre wychowanie dzieci, bo możliwe, że okażą się jedynym ratunkiem na emerytalne dni. Oczywiście możesz także zrezygnować z życia, jakie planujesz wieść na emeryturze, i znacznie ograniczyć wydatki – może wtedy jakoś uda się związać koniec z końcem... Ale może lepiej już teraz zrobić plan i zadbać o swoją przyszłość?...

Ciężkie czasy nadchodzą, a Ty jesteś średnio gotowy.

Może będzie Cię stać na prywatną wizytę u specjalisty, ale marzenia o podróży dookoła świata lepiej sobie odpuścić. Jeśli nie chcesz z niczego rezygnować – zaplanuj emeryturę już teraz. Im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym większą kwotę zgromadzisz. I może uda się spędzić jesień życia bez ograniczania się tylko do najpotrzebniejszych rzeczy.

Wygląda na to, że należysz do tej grupki osób, których przyszłość nie rysuje się w bardzo ciemnych barwach.

Trzymamy kciuki, żebyś nigdy nie musiał sobie niczego odmawiać. Ale co będzie, jeśli coś pójdzie nie tak? Czy masz pewność, że zawsze będziesz dobrze zarabiać? A co, jeśli w przyszłości politycy postanowią przeorganizować system emerytalny na Twoją niekorzyść? Zawsze warto być przygotowanym. Lepiej zadbaj z nami o lepszą przyszłość dla siebie i bliskich.

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu! Wypełnij formularz, a nasz Konsultant oddzwoni do Ciebie!

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu