Mit. Emerytura nie potrwa długo. Poprzedni
mit
Następny
mit
To mit. Już dziś na emeryturze Polacy żyją średnio ok. 19 lat1. A żyjemy coraz dłużej. Niektórzy z nas mogą na emeryturze spędzić nawet 30 lat! Wystarczy spojrzeć na liczby.

Coraz dłużej żyjemy

Tempo tych zmian może być zaskakujące: wg danych GUS od połowy XX wieku średnia długość życia w Polsce wydłużyła się prawie o 30%! To znaczy, że żyjemy o blisko 20 lat dłużej niż nasi pradziadkowie!

Już dziś żyjemy blisko 20 lat na emeryturze

Jak wynika z naszych badań2, zaledwie 10% z nas zdaje sobie z tego sprawę. Tymczasem wg danych GUS dziś w momencie przejścia na emeryturę Polacy żyją jeszcze średnio ok. 19 lat (kobiety średnio aż 24 lata!)... a przecież to wciąż tylko średnia.

„Mnie to nie dotyczy

Według naszych badań2 prawie co czwarty z nas ma wśród swoich bliskich kogoś, kto przeżył co najmniej 90 lat. Dlaczego więc wydaje nam się, że my będziemy żyć znacznie krócej i nie dożyjemy emerytury?

Tylko 2 pracujących na 1 emeryta

Według danych GUS dziś na każdego emeryta przypadają 3 osoby pracujące, a i tak ich składki emerytalne nie wystarczają na wypłacane emerytury. A za 35 lat osoby po 65. roku życia mają stanowić ponad 30% społeczeństwa! I na każdą taką osobę nie będą przypadać nawet dwie osoby pracujące.

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu! Wypełnij formularz, a nasz Konsultant oddzwoni do Ciebie!

Zadbaj o przyszłość


Wskaż, co jest dla Ciebie ważne, a my pomożemy Ci zadbać o przyszłość Twoją i Twoich bliskich.

Przyszłość dziecka
Emerytura bez obaw
Ochrona zdrowia

Zmierz się z innymi mitami

Źródła

Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu